Zaraguza poslala marketérom netradičnú PF-ku: skladačku na testovanie videí, ktorú si majú nasadiť na monitor PC, alebo notebooku. Chce im ukázať akých chýb sa dopúšťajú nevhodným formátovaním reklamných videí. 

Zaraguza toto špeciálne príslušenstvo pomenovala po podľa vzoru IKEA, ako Vidiötesträ. Kartónová krabica má s nadsázkou v novom roku slúžiť marketérom, ako simulátor na kontrolu video reklám na stolových PC, či notebookoch, keďže viac ako 50% všetkých online videí si užívatelia prehrávajú práve na mobilných zariadeniach, ako uviedol portál Médiář.cz. 

„Klienti a agentúry pracujú s videami na veľkých monitoroch. Používatelia si ich ale prezerajú na mobiloch a tabletoch. Preto obsahujú veľa chýb – nečitateľné texty, príliš malé grafické prvky a podobne. Často tiež zabúdajú na to, že napríklad užívatelia Snapchatu si vertikálnu reklamu dopozerajú až do konca deväťkrát častejšie, než tú horizontálnu. A nakoniec, viac ako 85% videí na Facebooku si používatelia prehrajú bez zvuku, “ uviedla agentúra Zaraguza pre portál Médiář.cz.

Zaraguza marketétom poslala kartónovú skladačku a plagát:

zaraguza-vytvorila-skladacku-na-monitor-pc-ikea-vidiotestra-ma-za-ciel-ukazat-marketerom-nevhodne-formaty-video-reklam-plagat

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu