autor foto: Milan Krupčík, zdroj: RTVS

Folklórna šou Zem spieva má za sebou základné štúdiové kolá a zoznam semifinalistov je kompletný. Kto z nich sa dostane do finále a bude mať šancu stať sa víťazom 3. série tejto úspešnej šou RTVS sa rozhodne na Jednotke 7. a 14. marca.

Absolvovali kastingy, zabojovali v štúdiových kolách a od finále ich delí už len jedno vystúpenie. Prvé dve marcové soboty budú na Jednotke patriť 21 súborom a folkloristom z celého Slovenska, ale aj zahraničia.

V semifinálových kolách si diváci budú môcť pozrieť vystúpenie Ivany Brillovej, Folklórneho súboru Technik STU, Viktórie Stúchlej a Aurela Keszelyho a Folklórneho súboru Považan zo západu Slovenska.

Stredoslovákov budú reprezentovať Natália Lettrichová, Bobáňovci – Terchovský orchester ľudových nástrojov, Ženská spevácka skupina folklórneho súboru Šumiačan, Folklórny súbor Podpoľanec a Bratia Pôbišovci.

A za východné Slovensko do semifinále postúpila Dedinská folklórna skupina Parchovianka, Mládežnícky folklórny súbor Želiezko, Soňa Metyľová, Šambriňci, Bratia Pechovci, Labirsky Beťare a Folklórna skupina Pantľička.

Porotu zaujali aj súbory zahraničných Slovákov, v semifinále sa predstaví Hudobno-folklórny súbor V šírom poli hruška zo Srbska, Východná Slovak Dancers z Toronta, Detský folklórny súbor Pridaňčatá, Anna Zorňanová zo srbského Nového Sau a Folklórny spolok Furmička z Maďarska.

Aj napriek tomu, že zoznam semifinalistov je známy, diváci svojimi SMS hlasmi vyberú jedného súťažiaceho a posunú ho priamo do finále.

Svoj hlas môžu dať súboru či folkloristom, ktorí vypadli v základom kole. Môžu tak urobiť do 7. marca. Návod na hlasovanie a zoznam folkloristov je k dispozícii > tu

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu