Ako nás informovalo vydavateľstvo News and Media Holding, decembrové číslo lifestylového magazínu EMMA vyjde už 5. novembra s tromi variáciami obálky na fotografii s Darou Rolins a jej partnerom Patrikom „Rytmusom“ Vrbovským. K číslu bude priložený ako darček ženský román Jedna noc nestačí od autorky Jany Benkovej. EMMA slávi 15 rokov na trhu.

Na titulku jubilejného 15-teho čísla sa vo vydavateľstve News and Media Holding rozhodli vyobraziť najsledovanejší celebritný pár Slovenska. Zábery na obálku spravil fotograf Braňo Šimončík, ktorý fotil Rytmusa aj na jeho plagát k filmu Sídliskový sen. Viac informácií.

„Je to pre nás prestížna záležitosť. Na výročné číslo sa nechali nafotiť najväčšie ikony posledných rokov – Dara a Rytmus. Urobili to s radosťou, o čom svedčí aj ich propagácia na instagrame a facebooku. Porozprávali nám o svojej láske,“ povedala Eva Blahútová, šéfredaktorka EMMY.

„Ako prví na Slovensku uvedieme veľký trend zo svetových trhov, tri titulné strany časopisu. Po redizajne, s ktorým sme prišli v minulom čísle, je to ďalší krok vpred,“ povedal Jindřich Staněk, marketingový riaditeľ News and Media Holding, a.s.

Titulka EMMA, nové číslo po redizajne
novembrové číslo EMMA, prvé od redizajnu (zdroj: News and Media Holding)

Od novembrového čísla prešla EMMA redizajnom. “Kľúčovým prvkom redizajnu je koncept založený na hre s eklektickým systémom typografie. Logotyp Emmy získal prvok variability, aby mohol reagovať na tendenčnosť v móde, a prispôsobiť sa aktuálnym trendom. Typografia loga si zachovala minimalizmus vo svojej siluete, ale je nanovo vybudovaná, aby pôsobila výraznejšie. Vnútorný layout má navrhnuté elementy, ktoré mu zaručia vysokú rozpoznateľnosť. Emma je časopis, ktorý je najmä módny, preto je jej nová tvár štýlovo čistá a jasne zadefinovaná. Koncept layoutu je navrhnutý tak, aby dynamicky reagoval na obsah a vizuálnu tému čísla, ” povedala pre Masmediálne.info Mikina Dimunová, autorka redizajnu. Viac informácií.

V aktuálnom jubilejnom čísle opisujú svoj vzťah k EMME Tamara Heribanová, Adela Banášová, Ján Koleník, Zuzana Belohorcová, módni návrhári Marcel Holubec W., Boris Hanečka, Fero Mikloško a Lenka Sršňová.

V aktuálnom čísle nájdete aj fotografie so Silviou Lakatošovou, top modelmi Lindou Nývltovou a Filipom Hrivňákom, či hercami ako Henrieta Mičkovicová, jej partner Alexander Bárta, Táňa Pauhofová, Luboš Kostelný či Lukáš Latinák.

Čítanosť mesačníka EMMA

“Celková čítanosť mesačníkov v 1. a 2. kvartáli 2015 je na úrovni 46%, t.j. rovnaká úroveň v porovnaní s kvartálmi 4.+1. 2015. Poradie mesačníkov, ktoré sú na Slovensku bežne dostupné, otvára časopis Zdravie s 8%. Čítanosť 7% má mesačník Záhradkár. Nasleduje Eva so 6% a za ňou EMMA s 5%. Ďalšie sú mesačníky Nový čas Krížovky so 4%, Kam do mesta a Nový čas Bývanie s 3% čítanosťou, ” uvádza sa v správe z národného prieskum spotreby, médií a životného štýlu Market & Media & Lifestyle – TGI , ktorý realizovala agentúra Median SK.

Mesačníky - čítal posledné vydanie, MML-TGI, 1.+2.2015, zdroj Median SK
Mesačníky – čítal posledné vydanie, prieskum MML-TGI, v období 1.+2. kvartál 2015 (zdroj Median SK)

Tlačený a predaný náklad mesačníka EMMA

EMMA vyšla v sledovanom mesiaci august 2015 v náklade 61 850 kusov a predalo sa z nej 48 329 kusov, ako vyplynulo z posledných meraní auditu združenia Audit Bureau of Circulations Slovakia (ABC Slovakia). Remitenda, t.j. nepredaný náklad bola za mesiac august vo výške 13 251 kusov, čo predstavuje zhruba 21,4% z tlačeného nákladu.

Najväčšou konkurenciou sú pre Emmu podobne zamerané ženské mesačníky, ako Eva vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia, ktorá nad Emmou vedie v čítanosti (podľa prieskumu Median SK) a má podobný náklad i predaj.

Konkurenciou je tiež nový Evita magazín vydavateľstva Mafra Slovakia, ktorý ale prišiel na trh len nedávno,  v apríli 2015 a dosahuje len polovičný predaj, oproti obom titulom. Viac informácií o magazíne Evita.

Pozrite si posledné výsledky auditu nákladu mesačníkov od ABC Slovakia:

Mesačníky - tlačený a predaný náklad, August 2015 (zdroj ABC)

 

O vydavateľstve News and Media Holding

News and Media Holding je súčasťou mediálneho holdingu skupiny Penta Investments a patrí medzi najväčšie mediálne domy na Slovensku počtom médií, výškou obratu aktuálne zaostáva za lídrom trhu, vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia.

Generálnym riaditeľom News and Media Holdingu je Peter Mertus, ktorý predtým pôsobil vo vydavateľstve Ringier Axel Springer Slovakia, ako generálny riaditeľ.

Súčasťou News and Media Holding sú printové tituly, ako Plus JEDEN DEŇ, Plus 7 dní, Break, Trend, Profit, Šarm, Báječná žena, EMMA, Pekné bývanie, Záhradkár, Zdravie, Dobré jedlo, Poľovníctvo a rybárstvo, Mollie tvorí, Včielka a Zornička.

Onlinové tituly vydavateľstva tvoria Aktuálne.sk, Pluska.sk, Centrum.sk, Atlas.sk, TREND.sk, eProfit.sk, Plus7dní.sk, Mediálne.sk, Gazduj.sk, Wanda.sk, Žena.sk, EMMA.sk, MódneTipy.sk, Glanc.sk, DobréJedlo.sk, TRENDreštaurácie.sk a iZdravie.sk.

Len nedávno prešiel redizajnom aj pánsky mesačník BREAK. Viac informácií.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu