Aj napriek obrovskej kritike kvôli ochrane osobných údajov, ktorej čelí spoločnosť Facebook, sú zisky spoločnosti v prvom kvartáli 2018 viac ako uspokojivé.

„Napriek tomu, že čelíme dôležitým výzvam, naša komunita a podnikanie v roku 2018 začali so silným štartom. Berieme širší pohľad na našu zodpovednosť a investície, aby sme sa uistili, že naše služby sú využívané na dobré účely, ale musíme tiež budovať nové nástroje, ktoré pomôžu ľuďom spájať sa, posilňovať naše spoločenstvá a zblížiť svet,“ uviedol v správe Mark Zuckerberg, zakladateľ spoločnosti Facebook.

Z výsledkov správy vyplýva, že v marci 2018 mal Facebook priemerne 1,45-miliardy denných používateľov, čo je o 13% viac ako v predchádzajúcom roku.

Priemerný počet mesačných používateľov k marcu 2018 predstavuje 2,2-miliardy, čo znamená rovnaký nárast o 13% ako zaznamenal aj počet denných používateľov oproti predchádzajúcemu roku.

Príjem z mobilnej inzercie predstavuje za prvý kvartál roka 2018 takmer 91% príjmov z reklamy celkom za prvý kvartál roku 2018, čo predstavuje približne 85% príjmov z reklamy za prvý kvartál roku 2017.

Kapitálové výdavky spoločnosti Facebook za prvý kvartál 2018 predstavujú 2,81-milirady dolárov.

Peňažné prostriedky a peňažné ekvivalenty a obchodovateľné cenné papiere predstavovali na konci prvého kvartálu 2018 hodnotu 43,96- miliardy dolárov.

Celkový počet zamestnancov k 31.marcu 2018 predstavuje 27 272 zamestnancov, čo predstavuje medziročný nárast o 48%.

Podľa techcrunch.com, prvý štvrťrok 2018 bol zrejme najrušnejší štvrťrok od kedy sa Facebook stal verejnou platformou. Spoločnosť čelila intenzívnej kritike týkajúcej sa škandálu so spoločnosťou Cambridge Analytica a jej postupov v oblasti ochrany osobných údajov.

Mark Zuckerberg musel pristúpiť k viacerým nápravám danej situácie, konanie a praktiky spoločnosti Facebook musel obhajovať a vysvetľovať aj pred americkým Kongresom.

V poslednom štvrťroku roka 2017 zaznamenala sociálna sieť Facebook značný pokles počtu používateľov na trhu v USA a Kanade.

V prvom štvrťroku 2018 dokázala spoločnosť Facebook oživiť rast používateľov na trhu v USA a Kanade, pričom v priebehu tohto štvrťroka vzrástla na 185-miliónov, čo je približne o 1-milión viac ako v predchádzajúcom štvrťroku.

Zvýšil sa aj mesačný počet aktívnych používateľov z 239-miliónov na 241-miliónov. Tieto výsledky naznačujú, že hoci ľudia nesúhlasia s prístupom spoločnosti Facebook k ochrane osobných údajov, nemajú v úmysle vzdať sa svojich účtov na sociálnej sieti Facebook.

Nedávne škandály mali výrazný vplyv na znižovanie ceny akcií spoločnosti Facebook, ale spoločnosť to zrejme nevníma ako negatívum, ale skôr ako príležitosť na dobrý nákup.

Zvýšila sa suma schválená v rámci programu spätného odkúpenia akcií o ďalších 9-miliárd dolárov, čo je nad rámec pôvodného plánu vo výške 6-miliárd dolárov, z ktorého sa na spätné odkúpenie akcií vynaložili už 4-miliardy dolárov.

Otázkou je, či kvôli pretrvávajúcemu tlaku mnohých krajín USA a Európy, aby technologické spoločnosti podliehali tvrdším zákonným úpravám, bude rast počtu používateľov a zisku z reklám sociálnej siete aj naďalej pozitívne rásť.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu