Stanislav Štepka (repro foto: RTVS)

Spisovateľ, dramatik, režisér, scenárista, herec, textár a vedúca osobnosť Radošinského naivného divadla Stanislav Štepka oslavuje v piatok 26. júla životné jubileum.

Jeho život a tvorbu si RTVS pripomína pri príležitosti jeho 75. narodenín v televíznom a rozhlasovom vysielaní.

Televízna Dvojka pripravila v piatok 26. júla veľký poldruhahodinový blok venovaný osobnosti Stanislava Štepku. O 12:35 odvysiela talkshow Mojich sedem divov, v ktorej oslávenca vyspovedal Milan Lasica.

O 13:05 prinesie pesničkový film Radošinského naivného divadla z roku 1995 Dobrá správa a o 13:30 nasleduje film Víno vinovaté, ktoré v komickej nadsádzke sleduje cestu dodávateľov kráľovského vína z Radošinej na anglický dvor.

Večer o 23:10 v rámci špeciálneho letného cyklu Divadelné prázdniny uvedie tretie z celkovo štyroch predstavení RND, ktoré Dvojka vysiela v piatky večer od začiatku júla.

V komédii Polooblačno zobrazujú Stanislav Štepka a herci RND osudy jednoduchých ľudí, ktorí snívajú veľký a naivný sen o tom, že raz bude celkom inak a lepšie.

V sobotu 27. júla si diváci Jednotky môžu o 12:30 pozrieť trpko-smiešnu komédiu o príchodoch a odchodoch vlakov a ľudí na motívy divadelnej hry Stanislava Štepku Konečná stanica.

Oslavovať bude v piatkovom rannom vysielaní aj Rádio Slovensko. Prinesie gratulácie a spomienky niektorých jeho hereckých kolegov, či ukážky z kultovej hry Jááánošííík a moderátorka Ivana Ilgová sa spojí s oslávencom naživo. Ku gratulácii sa môžu pridať tiež poslucháči Rádia Slovensko.

Zaujímavými archívnymi zostrihmi, ale i aktuálnym rozhovorom si životné jubileum dramatika, herca a režiséra pripomenie v piatok 26. júla od 9:22 Rádio Regina Západ.

Literárne Rádio Devín prinesie dnes (25.7.) o 20:00 pásmo o textoch Stanislava Štepku a v nedeľu 28. júla od 15:00 priblíži jeho autorskú prózu v prvej i druhej časti Desatoro.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu