plagát z kampane pre Zlatý bažant ´73 od agentúry Wiktor Leo Burnett

V tohtoročnej súťaži marketingovej komunikácie EFFIE Awards Slovakia porota posunula na shortlist šesť prác, ktoré napokon premenili na ocenenia tri agentúry – Istropolitana Ogilvy, MUW Saatchi & Saatchi a agentúra Wiktor Leo Burnett, ktorá získala i ocenenie Agentúra roka 2016.

EFFIE Slovakia je národná súťaž efektivity marketingovej komunikácie, v ktorej prihlásené reklamné agentúry majú možnosť dokázať svoju výnimočnosť marketingového myslenia a schopnosť kombinovať viaceré zložky marketingovému programu, ktoré jednoznačne prispejú k prekročeniu stanovených marketingových a komunikačných cieľov, alebo tieto ciele umožnia dosiahnuť pri vynaložení nižších nákladov.

Na Slovensku je organizátorom súťaže Klub reklamných agentúr Slovenska (KRAS), ktorý licenciu získal v roku 1999.

Z celkového počtu päťnástich prihlásených prác od deviatich reklamných agentúr porota na shortlist 18. ročníka súťaže posunula šesť prác, z ktorých napokon uspeli Wiktor Leo Burnett, Istropolitana Ogilvy a MUW Saatchi & Saatchi.

K zisku ocenenia agentúram naša redakcia srdečne gratuluje, zvlášť agentúre roka Wiktor Leo Burnett.

„Zlatý Bažant ’73 je aj podľa mňa najväčší marketingový počin roka 2016. David Zappe a Ronald Lupták z Heinekenu si právom zaslúžia titul Marketér roka,“ povedal pre MediaWatch.Dog Peter Kontra, managing director reklamnej agentúry Wiktor Leo Burnett.

Pozrite si ocenené kampane:

Zlatú Effie získala agentúra Wiktor Leo Burnett s kampaňou Zlatý Bažant´73, ktorú vytvorila pre klienta Heineken Slovensko (kategória FMCG – potraviny a nápoje):

Prečítajte si tiež > Retro reklama Zlatý Bažant ´73 zaujala aj britský The Economist

Retro kampaň niekoľko dní pred ziskom Zlatej Effie na Slovensku získala aj strieborné ocenenie na súťaži Epica Awards.

Epica Awards (založená v roku 1987) je jedinečné ocenenie, členov poroty tvoria novinári pracujúcimi pre viac ako šesťdesiat marketingových a komunikačných magazínov po celom svete. Porotu tvoria najväčší odborníci vo fachu vo svojom odbore, preto je úspech na tejto súťaži pre agentúru i klienta mimoriadne cenný. Čítaj viac.


Bronzovú Effie získala agentúra MUW Saatchi & Saatchi s kampaňou Juro, ktorú vytvorila pre klienta Slovak Telekom (kategória Telekomunikačné služby):

Prečítajte si tiež > Slovak Telekom odštartoval služby nového mobilného operátora Jura

 

Bronzovú Effie získala agentúra Istropolitana Ogilvy s kampaňou Peťa Polnišová skúša produkty VÚB za vás, ktorú vytvorila pre klienta VÚB banka (kategória Finančné služby – Banky:

Pozrite si všetky shortlisty > tu 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu