foto: Philip Morris

Súčasťou festivalu Biela noc v Bratislave bude tento rok aj multimediálna inštalácia AXIOM od austrálskeho umelca Kita Webstera.

Najrozsiahlejšie digitálne dielo v histórii festivalu, umiestnené v Sade Janka Kráľa, tvorí 700-tisíc svetelných bodov, poskladaných do troch symetrických objektov s odkazom na mestskú architektúru.

Futuristický AXIOM sa na Slovensku predstaví vďaka spolupráci so spoločnosťou Philip Morris Slovakia a jej značkou IQOS.

Biela noc sa v hlavnom meste uskutoční už po piatykrát a návštevníci si opäť budú môcť pozrieť časť diel po celý víkend, 27. – 29. septembra 2019.

V Košiciach prebehne deviaty ročník podujatia 4. – 6. októbra 2019, AXIOM vystavia na námestí v areáli Kasární/Kulturparku.

Cieľom festivalu, ktorý vznikol v Paríži v roku 2002, je priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol.

Biela noc je ideálnym spojením najmodernejších technológií a súčasného umenia, ktoré má prostredníctvom inštalácií vo verejnom priestore šancu preniknúť k širokej verejnosti.

Za projektami, zameranými na podporu umenia a dizajnu, dlhodobo stojí spoločnosť Philip Morris Slovakia a jej značka IQOS. Ako priekopník na poli nových technológií IQOS prináša moderné riešenia pre lepší život dospelých fajčiarov a ich okolie, podložené najnovšími vedeckými výskumami a spojené so špičkovým dizajnom. IQOS prostredníctvom inštalácie AXIOM zobrazuje neustálu premenu a ponúka pohľad do budúcnosti sveta bez dymu.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu