Značka ŠKODA dnes na autosalóne v Bratislave predstavila emóciami nabité novinky. Najväčším lákadlom expozície mladoboleslavskej automobilky je dizajnová štúdia príťažlivého päťdverového kupé ŠKODA VisionC. Exkluzívnu slovenskú premiéru absolvoval aj nový model ŠKODA Octavia Scout. ŠKODA pripravila pre návštevníkov aj extra autosalónový bonus v hodnote 300 € v hotovosti na modely ŠKODA Fabia EXTRA a Roomster EXTRA. Horúce novinky, ako aj ďalšie modely ŠKODA, si môžu fanúšikovia značky pozrieť v expozícii ŠKODA AUTO v hale B.0 –  do 13. apríla 2014.     

Teší nás, že sa nám podarilo pripraviť pre slovenských fanúšikov značky ŠKODA mimoriadne atraktívnu expozíciu s dvomi exkluzívnymi slovenskými premiérami. Návštevníci bratislavského autosalónu si tak môžu zblízka pozrieť dizajnovú štúdiu VisionC, ktorá zažiarila na nedávnom autosalóne v Ženeve, ako aj nový model ŠKODA Octavia Scout. Samozrejme, nebudú chýbať ani ďalšie modely z portfólia značky ŠKODA a v prípade záujmu o kúpu, môžu návštevníci využiť aj extra autosalónový bonus,“ hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Dizajnová štúdia ŠKODA VisionC: Koncentrovaná dávka emócií

Značka ŠKODA v rámci najväčšej modelovej ofenzívy v histórii predstavila slovenským fanúšikom značky aj príťažlivé päťdverové kupé ŠKODA VisionC, ktoré je predzvesťou ďalšieho evolučného kroku v dizajne značky. Dizajn bude expresívnejší, dynamickejší, emocionálnejší a podčiarkuje ďalší vzostup značky. Štúdia päťdverového kupé súčasne ukazuje šírku možností inovatívnych koncepcií karosérie.

Pre vozidlá ŠKODA sú typické rozmerné piate dvere a veľký objem batožinového priestoru. Moderná technika MQB, hnací reťazec blízky sériovému stavu, nízka hmotnosť a optimalizovaná aerodynamika predstavujú veľký potenciál pre premyslenú individuálnu mobilitu. Pod kapotou pracuje preplňovaný motor 1,4 TSI/81 kW, ktorý je konštruovaný pre spaľovanie zemného plynu aj benzínu. Pri prevádzke na zemný plyn spotrebuje vozidlo iba 3,4 kg, resp. 5,1 m3 zemného plynu na 100 kilometrov, čo zodpovedá emisiám CO2 vo výške len 91 g na kilometer. ŠKODA dokazuje, že aj vozidlá atraktívnej strednej triedy s konvenčným pohonom môžu už dnes dosiahnuť náročné hodnoty emisií CO2, definované v predpise EÚ 2020.

Autosalon BA 2014-SKODA VisonC
Koncept ŠKODA VisionC a Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko

ŠKODA Octavia Scout: Univerzálny automobil pre akékoľvek dobrodružstvo 

Slovenskú premiéru zažila v Bratislave doteraz najlepšia ŠKODA Octavia Scout. Nové vydanie crossoveru zvyšuje úroveň nielen v oblasti dizajnu, ale tiež jazdných vlastností, výkonnostných parametrov, použitých motorov, trakcie moderného systému pohonu všetkých kolies či aplikácie inovatívnej techniky. Základnými vizuálnymi prvkami sú mohutný predný a zadný nárazník a plastové kryty po celom obvode vozidla. Svetlá výška (171 mm) je oproti štandardnému modelu Octavia Combi zvýšená o 33 mm. Aj v interiéri ponúka špecifické dizajnové prvky vyhradené pre túto verziu. Octavia Scout používa výhradne 17″ disky z ľahkej zliatiny a pneumatiky s vyšším profilovým číslom (225/50 R17). Za príkladné jazdné vlastnosti na ceste aj mimo spevnených ciest vďačí nová Octavia Scout viacprvkovej zadnej náprave a modernému pohonu všetkých kolies s medzinápravovou spojkou Haldex 5. generácie. V porovnaní so spojkou Haldex 4. generácie, ktorá bola v modeli Octavia Scout používaná doteraz, je nová technika o 1,4 kg ľahšia. Nová ŠKODA Octavia Scout utiahne príves s hmotnosťou až 2 tony, čo je o 25 % viac než doteraz. Excelentná je aj stúpavosť vozidla. Vďaka zväčšeniu nájazdových uhlov, 16,7° vpredu a 13,8° vzadu, zvláda Scout bez problémov aj náročnejšie terénne nerovnosti.

K dispozícii sú dva dieselové a jeden benzínový motor. V porovnaní s predchádzajúcim modelom klesli hodnoty emisií CO2 a spotreby paliva v priemere o 20 %. Dôvodom je až o 29 kg nižšia hmotnosť, modernejší pohon všetkých kolies a štandardné využitie ekologických paketov Green tec so Štart-Stop systémom a rekuperáciou brzdnej energie. Všetky motory spĺňajú emisnú normu EU 6, ktorá vstúpi do platnosti v septembri 2014. Vrcholnou pohonnou jednotkou je dieselový motor 2,0 TDI/135 kW (184 k) v atraktívnej kombinácii so šesťstupňovou automatickou prevodovkou DSG a pohonom 4×4. Najvyššiu efektivitu v kombinácii s vysokým výkonom ponúkne základný dieselový motor 2,0 TDI/110 kW (150 k), dodávaný výhradne s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou. Pre fanúšikov benzínových agregátov sa Octavia Scout predstaví s motorom 1,8 TSI/132 kW (180 k) a automatickou šesťstupňovou prevodovkou DSG.

Autosalon BA 2014-SKODA Octavia Scout
Nová ŠKODA Octavia Scout a Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Na slovenskom trhu bude ŠKODA Octavia Scout k dispozícii na jeseň 2014. 

Pre záujemcov o kúpu automobilu pripravila ŠKODA extra ponuku v podobe autosalónového bonusu v hodnote 300 € v hotovosti na modely ŠKODA Fabia EXTRA a Roomster EXTRA. 

Na výstavisku Incheba Expo Bratislava v hale B.0 nájdu fanúšikovia značky v expozícii ŠKODA AUTO aj modely: Superb, Superb Combi, Yeti, Yeti Outdoor, Octavia RS, Octavia RS Combi, Octavia Combi 4×4 Business, Rapid, Rapid Spaceback Skyline, Roomster, Fabia Monte Carlo, akčný model Fabia Extra, Fabia Combi a Citigo. Bratislavský autosalón potrvá od 8. apríla (novinársky deň) až do 13. apríla.

 

Zdroj:  ŠKODA AUTO Slovensko 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu