Pozrite si trochu netradičnú kreslenú kampaň na hruškový destilát značky Vilmos z dielne reklamnej agentúry Effectivity Powered by Publicis. Kampaň je nasadená od októbra 2015 do marca 2016.

Agentúra dostala zadanie odkomunikovať značku Vilmos mladšej cieľovej skupine a zároveň sa vyhnúť navádzaniu mladých na pitie alkoholu.

Vtipným leitmotívom kampane sa stal proces destilácie, ktorý bol postavený na tom, že ak sa dá z hrušiek Williams vytvoriť produkt ako je hruškovica Vilmos, čo by vzniklo destiláciou zážitkov? :)

LED - Jesen - kampan Vilmos

Vznikla postava fiktívneho kresliča Vilmosa, ktorý „destiluje“ pomocou ceruzky aktuálne témy (v čase trvania kampane) cez vizuálne skratky.

LED - Prechadzka - kampan Vilmos

Kampaň odštartovala v októbri 2015 „na sociálnych sieťach, neskôr off-trade a on-trade, pokračovala statickými i animovanými outdoormi, odborným ale i lifestyle printom, online kampaňou a následne aj sponzoringovými odkazmi v TV, “ uviedla agentúra. Pozrite si ukážku použitých vizuálov kampane, médií a samotnú vizitku tvorcov kampane. Započatú tému kampane bude agentúra rozvíjať i v budúcom roku až do marca 2016.

Pozrite si televízny spot – sponzoringový odkaz:

Použité médiá:
OOH: citylighty, LEDky, truck
Online: web-homepage, bannery mix, FB
Print: odborný + lifestyle
Off-trade: neckhanger, podlahová nálepka
On-trade: table tent, poster
Merch: darčeky mix – šiltovka, slnečné okuliare, slúchadlá, tričko…

Vizitka kampane:
Agentúra: Effectivity POWERED BY PUBLICIS
Creative Director: Peter Rajčák
Art director: Denisa Pajkošová
Copywriter: Jozef Chmel, Petra Gmucová
Account manager: Tatiana Ostrovská

 

Agentúre Effectivity patrilo 4. miesto v rebríčku reklamných agentúr v roku 2014, ktorý každoročne zverejňuje Klub reklamných agentúr Slovenska (KRAS). Medzi jej klientov patria napr. spoločnosti ako Tschibo, Billa, Slovenské elektrárne, Liga proti rakovine, Eduscho a ďalšie.

V roku 2015 získala tretie miesto a ocenenie Bronzový klinec 2015 kategórie Film v súťaži Zlatý klinec 2015 za kampaň s názvom „Prírodu nezrežírujete“, ktorú vytvorila pre podujatie EKOTOPFILM. Čitaj viac.

Rebríček TOP ADVERTISING AGENCIES 2014:

Rebríček TOP ADVERTISING AGENCIES 2014 - zdroj-BDO
zdroj: BDO, spol. s r.o.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu