Zomrel Andrej Miklánek

Naposledy pôsobil v spoločnosti Slovak Telekom, kde zastrešoval TV obsah na pozícii experta pre TV portfólio.

Pred nástupom do spoločnosti Slovak Telekom pôsobil Andrej Miklánek viac ako 10 rokov v Slovenskej televízii, kde sa venoval aj komentovaniu hokeja, pôsobil ako šéfredaktor športu a stál aj pri zdroje športového kanála v roku 2008.

Neskôr bol obchodným riaditeľom spoločnosti Mediaresearch a s nadšením sa venoval tematike sledovanosti TV a peoplemetrov. Takmer tri roky pôsobil aj v spoločnosti JOJ Group, kde sa podieľal aj na príprave detského kanálu Ťuki TV v spolupráci so spoločnosťou Slovak Telekom.

Od januára 2016 nastúpil do spoločnosti Slovak Telekom, kde naplno zastrešoval TV obsah pre naše TV platformy na Slovensku (Magio TV, Digi TV) a neskôr aj v Českej republike.

Okrem exkluzívneho TV kanálu Ťuki TV sa postaral o zaradenie a štart TV Folklorika v júni 2018, neskôr aj na štarte BBC Earth na Slovensku a v ČR (jeseň 2018) a napokon aj Comedy House v novembri 2019.

Komunikoval s mnohými partnermi v TV brandži naprieč celým svetom a zúčastňoval sa aj na mnohých prestížnych konferenciách a debatách k TV vysielaniu.

Andrej Miklánek bol duchom i telom športovcom vo voľnom čase a venoval sa aj vydávaniu magazínu RUNGO.

„Osobne mi je ľúto, že náš tím opustil špičkový TV odborník, ktorý mal nos na skvelé ťahy v oblasti TV stratégie. Andrej reflektoval mnohé trendy v oblasti lineárneho i nelineárneho obsahu, prinášal výborné postrehy a neúnavne pracoval na tom, čím by pozitívne prekvapil našich zákazníkov a posunul nás vpred. No zároveň ma mrzí táto strata aj ako jeho kolegu, priateľa a parťáka nedeľných behov,“ spomína Marcel Šatánek, senior manažérov terminálov a produktov pre domácnosť zo spoločnosti Slovak Telekom.

Pripomeňme si ho v krátkom archívnom rozhovore:

Andrej Miklánek z televízie JOJ bude pracovať pre spoločnosť Slovak Telekom

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu