V sobotu popoludní 18. marca podľahol na infarkt vo veku 54 rokov mediálny manažér, novinár, moderátor, dramaturg a politik Robo Beňo. 

Vyštudoval odbor divadelná a rozhlasová dramaturgia na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Začínal prácu v médiách, ako redaktor Slovenského rozhlasu v relácii Rádiožurnál ale i ako šéfredaktor spravodajstva v televízii VTV.

Robert Beňo v minulosti pôsobil, ako riaditeľ umeleckej tvorby televízie Markíza, alebo moderátor relácií Sito, či Sedem s.r.o.

Ale i ako riaditeľ denníka Národná Obroda, dramaturg, politik a režisér, riaditeľ a majiteľ produkčnej spoločnosti Incognito Production.

Pôsobil i ako hovorca ministra hospodárstva Jirku Malchárka.

Ako politik sa uchádzal o post župana Bratislavy na kandidátke strany Most-Híd, pôsobil ako poslanec mestskej časti Bratislava – Nové mesto, neskôr bol predsedom mimoparlamentnej strany Priama demokracia a uchádzal sa i o post primátora mesta Modra.

Poznali sme sa osobne od čias jeho pôsobenia v denníku Národná obroda, kde bol riaditeľom, spolu sme neskôr spravili aj milý projekt knihu Rýmovačky spod periny, kde spravil básne a ja ilustrácie – fotografické koláže.

Bol partnerom Lenky Kapustovej, po tom čo mu stroskotalo manželstvo s vizážistkou a maskérkou Zuzanou Wittgruberovou. Predtým ako spoznal Lenku bol i partnerom bývalej miss Ivany Christovej. Má tri deti.

Budeš mi chýbať Robo. Úprimnú sústrasť rodine a priateľom.

.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu