Boris Latta (25. 9. 1952 – † 31. 7. 2019) Autor: Ľuboš Pilc, Pravda

Jeho celoživotnou pracovnou láskou bola novinárčina. Boris Latta, dlhoročný redaktor denníka Pravda, zomrel 31. júla vo veku 66 rokov.

Ľudia v denníku si ho zapamätajú ako usilovného novinára a vynikajúceho zabávača. Posledná rozlúčka sa uskutočnila v bratislavskom krematóriu v utorok 6. augusta o 14. hodine.

„Všetci cítime nesmierny smútok. Boris nám chýba a bude chýbať. Aj redakcii, aj čitateľkám a čitateľom. Náš Boris… Skvelý človek. Chýbal nám už, keď nemohol chodiť medzi nás a bojoval so zákernou chorobou. Boris bol jednou z najznámejších tvárí Pravdy,“ povedal pre Pravdu Jakub Prokeš, poverený vedením redakcie.

Zároveň pripomína jeho povahu: „Úsmevy, žoviálne gestá, grimasy, nákazlivé vtipy, veselá hlučná povaha… Kam prišiel, tam žiaril. Bol nielen kolegom, ale aj kamarátom. Ostáva po ňom veľa pekných spomienok.“

Čitatelia poznali dlhoročného zahranično-politického novinára najmä prostredníctvom jeho textov o Rusku, o Ukrajine a o Blízkom východe. „Svoju profesiu vnímal veľmi vážne. Žurnalistiku vyštudoval v Leningrade. Rusko a Rusov mal rád, preto sa nedokázal zmieriť s jednofarebným videním krajiny, ktorá má svojbytný príbeh človečenský, historický, kultúrny. Písal ako jeden z mála slovenských novinárov o Rusku s porozumením a citom,“ uviedla pre denník Pravda Tina Čorná.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu