Big Mac (zdroj: McDonalds)

V pondelok večer 28. novembra zomrel v meste Uniontown vo veku 98 rokov nájomca pittsburgských prevádzok McDonald’s James Delligatti, ktorý vymyslel takmer pred 50 rokmi zloženie slávneho burgera.

„Delligatti povedal, že vedenie spoločnosti McDonald’s najskôr jeho myšlienke na dvojitý hamburger so šalátom, syrom, nakladanými uhorkami a cibuľou v sezamovej žemli odolávalo, pretože jednoduché hamburgery, cheeseburgery, hranolčeky a mliečne koktaily sa dobre predávali. On však chcel ponúknuť väčšie hamburgery a bol o ne taký záujem, že najskôr ich rozšíril do všetkých svojich 47 prevádzok v pittsburghskej oblasti a v roku 1968 sa začali predávať v celých USA,“ ako uviedol portál SME.sk.

Podľa slávneho burgera vznikol aj cenový index – Big Mac Index, ktorý zostavuje každý rok magazín The Economist od roku 1986, je to cenový index tvorený cenou Big Macu vo vzťahu ku kurzu meny.

Slúži pre porovnanie cien Big Macu v jednotlivých štátoch, ako referenčný ukazovateľ kúpnej sily obyvateľstva, resp. cenovej hladiny tovarov > pozri

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu