PhDr. Michal Arpáš zomrel vo veku 65 rokov. Pôsobil niekoľko rokov v mediálnej sfére, ako manažér, ale i moderátor. Smutnú správu o jeho úmrtí priniesol v sobotu 7. novembra denník Nový Čas.

Správu o úmrtí potvrdila denníku Nový Čas hovorkyňa televízie Markíza, kde Arpáš v minulosti pôsobil ako športový moderátor.

„Je nám to nesmierne ľúto a jeho blízkym by sme chceli vyjadriť úprimnú sústrasť,“ povedala Tatiana Tóthová, hovorkyňa TV Markíza pre denník Nový Čas.

Michal Arpáš pôsobil v minulosti ako športový moderátor televízie Markíza, ale i ako riaditeľ rádia Okay a neskôr pôsobil aj ako viceprezident Asociácie nezávislých rozhlasových a televíznych staníc.

Od mája 2010 pôsobil pán Arpáš ako predseda predstavenstva Asociácie vydavateľov tlače.

Asociácia vydavateľov tlače je nezisková a dobrovoľná organizácia vydavateľov periodickej tlače, ktorá sa zasadzuje o skvalitňovanie podmienok pre vydávanie periodickej tlače na Slovensku.

Narodil sa 19. decembra 1949 v Gabčíkove, študoval na Lekárskej fakulte UK v Bratislave a na Katedre psychológie na Masarykovej univerzite v Brne.

Okrem profesijného pôsobenia v médiách sa venoval i svojej praxi psychológa a basketbalového trénera. Bol vášnivým športovcom. Žil v Pezinku, mal dve deti.

Robo Beno-obr.
Róbert Beňo, kolega Michala Arpáša z čias pôsobenia v TV Markíza (zdroj foto: archív R. Beňo)

Aktualizované 8.11.: „Stretávali sme sa denne v newsroome. On bol v redakcii športu a ja v redakcii spravodajstva, ale zdieľali sme spolu jednu miestnosť. Vedeli sme sa spolu rozprávať aj zabávať. Mišo používal vtipné bonmoty a citácie, ktorými vedel kúzelne vystihnúť trápne, alebo smiešne scénky zo života Slovákov. S Mišom sme sa stretávali aj potom, ako sme opustili Markízu, aj keď už, logicky, menej často. Vedel som, že má zdravotné problémy, ale nehovorili sme o tom. Nesťažoval sa. Je mi smutno z toho, že ho už nestretnem. Nikdy sa nestotožním s tvrdením, že každý je nahraditeľný. Nie je,“ povedal pre Masmediálne.info Róbert Beňo, ex-moderátor televízie Markíza.

Michal Arpáš v minulosti prekonal mozgovú mŕtvicu. Statočne bojoval so svojimi chorobami a viedol agendu Asociácie vydavateľov tlače až do poslednej chvíle. Skonal na rakovinu pankreasu.

R.I.P. Michal Arpáš

Úprimnú sústrasť.

video zdroj: TV JOJ

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu