„Bol to on, kto nám dal v roku 1992 základný impulz na vytvorenie nových novín. Administratíva Vladimíra Mečiara chcela zlikvidovať vedenie a kritického ducha denníka Smena a Peter Vajda ponúkol vtedajšiemu vedeniu a šéfredaktorovi denníka Smena Karolovi Ježíkovi finančnú pomoc v prípade, že väčšina redakcie odíde do nového projektu,“ uviedol vo svojom článku na SME.sk generálny riaditeľ vydavateľstva Petit Press Alexej Fulmek a dodáva:

„Bez investícií jeho Prvej slovenskej investičnej spoločnosti by denník SME nikdy nevznikol a naše vydavateľstvo by nevyrástlo na jedno z najväčších na Slovensku. Peter Vajda bol pri všetkých dôležitých rozhodnutiach v histórii denníka SME a ja som vo všetkých ťažkých chvíľach stál pri ňom. Investoval do novín, aby pomohol zachovať priestor na slobodnú výmenu názorov“.

„Peter Vajda patril medzi najvýznamnejších slovenských podnikateľov porevolučného obdobia. Presadzoval rovnosť príležitosti pre všetkých, vystupoval proti protekcionizmu a zvýhodňovaniu úzkych skupín v podnikaní. Vo verejnom živote presadzoval slobodný priestor na vyjadrovanie rôznych názorov a vzájomný rešpekt všetkých myšlienkových prúdov. Bol ženatý, jeho manželka je literárna vedkyňa a majú spolu dve deti,“ uviedol Fulmek.

> Čítajte viac

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu