Miloš Krekovič (foto: denník N)

Miloš Krekovič vyštudoval estetiku na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Písať začal v kultúrnom časopise 3/4 revue, neskôr pôsobil v redakcii kultúry v denníku SME a od vzniku v denníku N.

Písal prevažne filmové recenzie, jeho posledný text vyšiel 25. októbra 2021.  Skonal náhle vo veku 40 rokov. O úmrtí informoval denník N.

„Stále sa tomu nedá veriť. Na takýto typ správ vás nikto nikdy nepripraví. Cez týždeň prišiel do redakcie na poradu. Všetci sme sa tešili, lebo sme sa zase všetci kultúrni redaktori spolu stretli po dlhšej pauze. Vrátil sa v správnom čase, keď malo v krátkom čase za sebou premiéru niekoľko výborných nových filmov, zahraničných aj slovenských. A len málokto vedel filmy rozoberať ako on,“ uviedol v nekrológu kolega Miloša Krekoviča z denníka N Oliver Rehák.

„Nepísal veľa, ale písal skvele a výborne formuloval. Nemuseli ste s ním súhlasiť, ale vždy dodal výborný text. Mal rád artové veci, ale zároveň sa nikdy intelektuálne nepovyšoval a neignoroval fenomény popkultúry. Nik ho napríklad nenútil ísť na film Päťdesiat odtieňov sivej, on sám cítil ako svoju povinnosť pozrieť si ho a urobiť o ňom text. Bol výborný rovnako ako aj iný starší článok o konci časopisu Bravo. Poňal ho ako list na rozlúčku s kultom niekoľkých generácií tínedžerov. A teraz nás absolútne neplánovane čaká rozlúčka s ním,“ doplnil Rehák.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu