Vo veku 81 rokov po ťažkej chorobe skonal v nedeľu 17. januára 2016 slovenský športový komentátor Karol Polák. Smutnú správu priniesol denník SME.

Karol Polák ostane navždy nezabudnuteľnou legendou v komentovaní športových udalostí, najmä futbalu ale i krasokorčuľovania.

„Hovor málo a povedz veľa,“ bolo krédo Karola Poláka a vravieval, že by malo byť krédom pre každého športového komentátora.

„Ako televízny športový komentátor bol na dvanástich olympijských hrách, deviatich majstrovstvách sveta vo futbale či dvadsiatich šiestich majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní,“ uviedol denník SME.

„Zúčastnil sa tiež tridsiatich majstrovstiev Európy v krasokorčuľovaní a aj na množstve ďalších turnajov, medzištátnych futbalových zápasoch a európskych klubových futbalových súťažiach,“ dodal denník SME.

Karol Polák sa narodil 7. septembra 1934 v Bratislave a v mladosti bol futbalovým brankárom, neskôr hral aj basketbalovú ligu za klub Červená liga Bratislava.

Mal talent na hudbu, študoval najprv hru na husle na Konzervatóriu a neskôr i operný spev na Divadelnej fakulte VŠMU v Bratislave.

Dostal ponuku na angažmán v Martinskom divadlo, ale nastúpil, ako hlásateľ v Československej televízii v roku 1962, v ktorej pôsobil nakoniec 34 rokov.

Pracoval aj ako hlásateľ v Československom rozhlase, ale neskôr moderoval i vlastnú športovú reláciu s názvom Retro Šport v súkromnom rádiu Hornet.

Získal množstvo ocenení za prácu televízneho komentátora.

Prvá manželka mu skonala, keď mal 80 rokov a minulý rok v septembri sa stihol ešte raz oženiť. Má dve deti.

Česť jeho pamiatke.

Pozrite si vystúpenie Karola Poláka v Show Jana Krausa v decembri 2013:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu