Novým členom redakčnej rady denníka sa stal Erik Tabery, šéfredaktor českého Respektu. Zora Jaurová finančne podporila vznik politického hnutia Progresívne Slovensko a je členkou jeho správnej rady.

„Zore ďakujeme za jej doterajšiu činnosť a prajeme všetko dobré v ďalších aktivitách. Pri Denníku N stála od jeho úplného začiatku, čo si veľmi vážime a dúfame, že aj v budúcnosti nám povie svoj názor. Erik vnesie do činnosti rady pohľad profesionálneho novinára a odstup, čo môže byť veľmi cenné,“ uviedol šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný na webe denníka N. 

Redakčná rada denníka bude po novom fungovať v zložení: Michal Vašečka (predseda), Martin Bútora, Péter Hunčík, Eva Kováčechová, Michal Kaščák, Michal Meško a Erik Tabery.

„Za Zorou mi bude smutno, ale Erik Tabery myslím bude ako člen redakčnej rady výborný, teším sa,“ komentoval zmenu riaditeľ vydavateľstva denníka N Lukáš Fila na sociálnej sieti. 

Zora Jaurová bola zároveň členkou nového politického hnutia Progresívne Slovensko, ktoré finančne podporila spolu s ďalším členom redakčnej rady denníka N Michalom Meškom, majiteľom kníhkupectiev Martinus.sk/Foxford. V hnutí i naďalej ostáva, ako členka správnej rady.

Vznik politického hnutia finančne podporil aj majiteľ denníka N Anton Zajac, zakladateľ softvérovej spoločnosti ESET. Čítajte viac.

Zora Jaurová v minulosti pôsobila i ako riaditeľka organizácie Košice 2013 – Európske hlavné mesto kultúry, ale správna rada tejto neziskovej organizácie ju neskôr odvolala.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu