Zoznam.sk a projekt iMHD.sk ukončili niekoľkoročnú vzájomnú spoluprácu. Vďaka projektu iMHD boli súčasťou Zoznamu napríklad informácie o cestovných poriadkoch MHD ale i ďalšie informácie o mestskej hromadnej doprave. Správu som aktualizoval o krátky rozhovor so zástupcom webu iMHD.sk.

„Dovoľujeme si upozorniť používateľov, že od 1. novembra 2015 je možné na portál imhd.sk pristupovať iba cez adresu imhd.sk. Doterajšia adresa imhd.zoznam.sk je presmerovaná na staronovú adresu imhd.sk. Tým používateľom, ktorí majú na náš portál vytvorené odkazy a záložky, odporúčame aktualizovať adresu stránok. Ďakujeme za pochopenie a za prípadné komplikácie sa ospravedlňujeme, “ upozornil tím iMHD.sk na svojej stránke.

Web iMHD.sk vznikol ešte v roku 2000, ako nekomerčný projekt, ktorý sa v roku 2005 transformoval do občianskeho združenia s rovnakým názvom, so zámerom podporiť mestskú hromadnú dopravu v Bratislave.

Neskôr sa projekt rozšíril aj o cestovné poriadky ďalších miest ale aj informácie a zaujímavosti zo zahraničia. Web zahŕňa rubriky, ako sú Cestovné poriadky, Plánovač cesty, Mapy, Trasy liniek, Zábava, História, Predpoveď počasia – Aladin, Diskusia, Aktuality.

V roku 2009 sa začala partnerská spolupráca s portálom Zoznam.sk, ktorá sa však takmer po zhruba 6 rokoch skončila, dňa 1. novembra 2015. Záložka MHD tak už na portáli Zoznam.sk chýba.

Zisťoval som podrobnosti ukončenia spolupráce, či Zoznam.sk chystá vlastný projekt.

„Spoločnosť Zoznam a server imhd.sk ukončili partnerstvo po vzájomnej dohode. Momentálne nemáme v pláne spustiť vlastný projekt s týmto obsahovým zameraním, “ povedala pre Masmediálne.info Andrea Mlynárová, PR & Marketing manager spoločnosti Zoznam.sk.

Priemerná mesačná návštevnosť stránky imhd.zoznam.sk z PC a mobilov v roku 2015 (za obdobie január-október), podľa AIMmonitor bola 537 tisíc unikátnych návštevníkov (RU). Paradoxne práve ku koncu spolupráce mali najvyššiu návštevnosť, keď v mesiaci september bola 559 359 návštevníkov (RU) a v mesiaci október 552 994 návštevníkov (RU).

Priemerná mesačná návštevnosť portálu Zoznam.sk na PC a mobiloch bola v roku 2015 (za obdobie január-október), podľa AIMmonitor na úrovni 3 milióny 170 tisíc unikátnych návštev mesačne (RU).

Predpokladám, že Zoznam.sk chystá vlastný projekt a preto nepredĺžil spoluprácu s iMHD na ďalšie obdobie, i keď sám takéto plány poprel.

Aktualizované: Oslovil som portál iMHD.sk, odpovedal Lukáš Matta:

Aký bol dôvod ukončenia spolupráce so Zoznam.sk?

K dôvodom sa, bohužiaľ, vyjadrovať nebudeme, no musíme povedať, že naša dlhoročná spolupráca bola dobrá, korektná a partner bol solídny. Nevyskytovali sa teda žiadne problémy.

Chystá Zoznam.sk vlastný projekt?

O niečom takom nemáme žiadne informácie.

V ktorom mesiaci v roku 2009 sa presne začala vaša spolupráca so Zoznam.sk?

Naša spolupráca začala už skôr a to v roku 2007, no ako imhd.zoznam.sk sme pôsobili od augusta 2009.

Chystáte spoluprácu s iným vydavateľstvom, napr. s vydavateľstvom denníka Nový Čas?

Nie, pôsobiť budeme samostatne.

Aké máte plány?

Medzi naše priority patrí integrácia máp s cestovnými poriadkami. V prvej etape v Bratislave a Košiciach. Takisto budeme pracovať na lepšom prepojení údajov o pohybe vozidiel MHD v Bratislave s ostatnými službami. Dnes si môžu používatelia cez mobilnú verziu jednoducho pozrieť virtuálnu zastávkovú tabuľu s najbližšími odchodmi liniek v reálnom čase (pozn.: automatické vyhľadanie zastávky na základe polohy zariadenia je tu – ale dá sa zvoliť aj konkrétna zastávka cez jej výber a potom to vyzerá takto: pozri). Našim cieľom je rozšíriť túto službu aj o mapu a možnosť zobraziť si trasu spoja priamo vo vozidle.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu