Zuzana Kovačič Hanzelová (foto: Katka Kincelová)

RTVS upravila pracovné podmienky pre Zuzanu Kovačič Hanzelovú. Politiku síce môže robiť aj naďalej, no nemôže vysielať naživo.

Séria vyjadrení, ktoré Zuzana Kovačič Hanzelová uverejnila a stále uverejňuje na sociálnych sieťach v súvislosti so svojim zamestnávateľom, teda RTVS, nezostala bez následkov.

Okrem káraného opatrenia za výroky o normalizácii, ktoré Zuzana Kovačič Hanzelová uviedla vo svojom statuse na facebookovom profile, jej boli odobraté aj politické témy, na ktorých predtým pracovala. Čítaj viac.

„Zuzana mala ráno nahlásenú tému novej voľby policajného prezidenta. Opozícia ju kritizuje, pretože v komisii, ktorú majú vytvoriť, je nadpolovičná väčšina nominantov Smeru. Túto tému jej schválil ráno vedúci vydania. V poddimenzovanom stave, kde nám zo dňa na deň vyhodili štyroch kolegov, už bez tak nemá čo vysielať. Hana Lyons zrušila túto tému. Povedala jej, že oddnes nie je politická redaktorka, pretože nevie rozlíšiť lož od pravdy. Má vraj vyrábať témy, kde nebude treba veľmi overovať informácie,” informoval vo svojom statuse na facebookovom profile Matúš Dávid, s ktorým RTVS nedávno ukončila spoluprácu.

Neskôr Zuzana Kovačič Hanzelová na svojom facebookovom profile informovala verejnosť o tom, že odobratie politických tém bolo zo strany RTVS myslené ako žart a aj naďalej môže pracovať na politických témach, musí mať, ale viac priestoru na overovanie faktov.

Najnovšie Zuzana Kovačič Hanzelová na svojom Instagramovom profile informuje  o tom, že politické témy síce robiť môže, ale nemôže vysielať naživo.

„To som ani netušila, že 17. apríla som vysielala zrejme posledné Správy a komentáre. Politiku síce môžem robiť, ale najnovšie nemôžem vysielať naživo. Takže všetkým fanúšikom večerného vysielania a večerného instagramovania z budovy televízie – každý príbeh sa niekde končí, náš spoločný nočný tu. Nejako cítim, že tento príbeh sa chýli ku koncu,” píše vo svojom statuse na Instagrame Zuzana Kovačič Hanzelová.

RTVS v súvislosti s prácou Zuzany Kovačič Hanzelovej uviedlo, že upravené pracovné podmienky pre Zuzanu Kovačič Hanzelovú neumožňujú, aby vysielala naživo.

„Vedenie spravodajstva RTVS niekoľkokrát ústne aj písomne upozornilo Zuzanu Kovačič Hanzelovú, že pre programového pracovníka a spolupracovníka RTVS je podľa platného štatútu neprípustné, aby vedome publikoval nepravdivé, skreslené, alebo nepodložené údaje a tvrdenia. Pani Hanzelová prostredníctvom sociálnych sietí šírila nepravdivú informáciu o tom, že do spravodajstva RTVS bola presadzovaná neoverená konšpirácia o tom, že sýrskym deťom mali byť podané šumivé tablety, aby bola na záberoch nafingovaná pena z úst a vyzeralo to ako chemický útok, vedenie spravodajstva preto rozhodlo, že bude naďalej pripravovať spravodajské témy, na ktorých prípravu a overovanie faktov bude mať viac času a priestoru, čo pri vysielaní „naživo“ a Správach a komentároch nie je možné,“ pre Mediahub.sk uviedla v piatok 11. mája 2018 hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Situácia v RTVS je aj naďalej napätá. V poslednom období nielenže RTVS ukončila spoluprácu s niektorými spolupracovníkmi, ale mnohí zamestnanci opustili rady RTVS aj z vlastného rozhodnutia.

Medzi zamestnancov, ktorí sa rozhodli dať výpoveď patrí aj rozhlasová reportérka Gabriela Kajtárová. V statuse na facebokovom profile Gabriela Kajtárová v apríli uviedla, že v novinárskej práci bude aj naďalej pokračovať, ale na pôde iného média.

Aktuálny status na facebookovom profile od Michala Kovačiča prezrádza, ktoré médium je novým zamestnávateľom Gabriely Kajtárovej.

Gabriela Kajtárová bude pracovať pre súkromnú komerčnú televíziu TV Markíza. Skončí tam i Zuzana Kovačič Hanzelová?

Gabriela, vitaj:)

Uverejnil používateľ Michal Kovacic Piatok 11. mája 2018

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu